Jak zamówić najlepsze zaproszenia?

Wybór zaproszeń ślubnych to jeden z pierwszych problemów, z którym spotkają się narzeczeni. Poniżej przedstawiam Wam kilka kroków, aby zrobić to najlepiej.

 

1. Styl, który pasuje pod motyw przewodni ślubu i wesela

Jeżeli macie już wybrany motyw przewodni, jest to świetna okazja, aby zaproszeniami do niego nawiązać. Jeżeli nie wybraliście konkretnego motywu przewodniego, zastanówcie się nad stylem. Czy ma to być coś bardziej eleganckiego, a może swobodnego? U nas znajdziecie motywy klasyczne, kwiatowe, minimalistyczne, rustykalne.

 

2. Kolor i wzór

Wybierzcie kolory i wzory, które chcecie zamieścić na zaproszeniach – wiążą się one ze stylem i spójnością uroczystości, a następnie z pozostałą papeterią. Warto zwrócić już w tym momencie na to uwagę. Ponieważ istnieje możliwość całkowitej personalizacji naszych zaproszeń, możecie sami wybrać kwiaty, kolory i wzory, a następnie dostaniecie od nas projekt do akceptacji. Uruchomcie swoją wyobraźnię i działajcie!

 

3. Rozmiar i koperty

W SweetDesign wykonujemy trzy rozmiary zaproszeń ślubnych: kwadratowy, prostokątny i podłużny. Który wybierzecie, zależy od Waszych indywidualnych preferencji. Do zaproszeń przygotowaliśmy dla Was kilka rodzajów kopert: kolorowych, eko, perłowych, złotych i srebrnych.

 

4. Teksty, grafiki, osi czasu i mapki

W wielu źródłach można znaleźć tysiące wzorów tekstów do zaproszeń ślubnych (kilka również na naszej stronie). Jedne są bardziej oryginalne, inne mniej. Wszystko zależy od tego, w jakim tonie chcecie zaprosić swoich gości. To, czy ma to być poważny i szykowny tekst, czy swobodne zaproszenie, decyduje także styl całego zaproszenia i uroczystości. Przecież nie wstawicie zabawnego tekstu do wytwornych zaproszeń. Jednak pamiętajcie, że Wasze autorskie pomysły na teksty są najlepsze i przede wszystkim niepowtarzalne. Warto także pamiętać, aby goście pochodzący z innych krajów otrzymali zaproszenia w swojej wersji językowej.

Jeżeli zastanawiacie się nad dodatkowymi tekstami odnoście potwierdzenia terminu, prezentów, kwiatów, możemy takie dla Was umieścić na zaproszeniu lub dodatkowej wkładce.

Dodatkowe grafiki z mapkami lub osiami czasu są super pomysłem na wyróżnienie zaproszeń i zaciekawienie gości. Jeżeli jesteście nimi zainteresowani, napiszcie maila (kontakt@sweetdesign.pl).

 

5. Lista gości

Jeżeli wybraliście teksty do wpisywania osób zaproszonych, sprawdźcie, w jakiej formie należy wpisać imiona i nazwiska. Pamiętajcie o odpowiedniej ich odmianie (więcej we wpisie o odmianie w zaproszeniach), a następnie zróbcie listę i wyślijcie na naszego maila (kontakt@sweetdesign.pl).

 

6. Wybierzcie pozostałe dodatki weselne

Nowoczesna sztuka urządzania ślubów i wesel dużo mówi o spójności. Dlatego po wyborze zaproszeń polecamy wybrać taki sam wzór na winietki, zawieszki, menu, księgi gości, itp.

 

Uwagi!

Pamiętajcie o odpowiednim terminie zamówienia zaproszeń – zazwyczaj termin realizacji wynosi około dwóch tygodni. Zamówcie kilka egzemplarzy więcej – z pewnością będziecie ich potrzebowali.

 

Przydatne linki

Sklep internetowy Sweet Design

Wpis o odmianie imion i nazwisk

Koperty

Jak zamawiać produkty w naszym sklepie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *